WSOP Şampiyonu Kazanmasının Ardından Hayatında Değişen Bir Şey Olmadığını Açıkladı
  • 12/27/2017

WSOP Şampiyonu Kazanmasının Ardından Hayatında Değişen Bir Şey Olmadığını Açıkladı

2017 yılının WSOP şampiyonluğunu Scott Blumstein oldu. Şampiyonada birinciye tam olarak 8 milyon dolar ödül verildi. WSOP’u kazanan en genç oyuncu unvanını da elde eden Blumstein, şampiyonayı birincilikle bitirmesinden sonra hayatında hiçbir şeyin değişmediğini, eskisi gibi yaşantısına devam ettiğini açıkladı.

Poker oyununda 2016 yılında profesyonelliğe adım atan Blumstein, oyunun finalinde başından sonuna kadar öndeydi. Finalde şampiyonluğu elde eden Blumstein, yaşadıklarına dair geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu. Bir gazeteyle röportaj yapan genç oyuncuya WSOP’u kazanmasının ardından hayatında neler değiştiği soruldu.

WSOP galibi Blumstein soruya verdiği cevapta değişen hiçbir şey olmadığını kaydetti. Genç oyuncu şu anda yaptığı tek şeyin bundan sonra ne yapacağına karar vermek olduğunu söyledi. Poker oynamakla ilgili herhangi bir hedefinin olmadığını ifade eden Blumstein, pokere dair hiçbir şeyin ve turnuvaların kendisinin ilgi odağında olmadığını belirtti. Pokeri alt ettiğini düşündüğünü bildiren genç oyuncu, oyunun her geçen gün zorlaştığını da söyledi.

Bugünden sonra yüksek miktar para yatırılan turnuvalara girmeyi düşünmediğini ifade eden oyuncu, “Poker bana artık çok cazip gelmiyor. Bunun sebebi de ispatlayacak çok bir şeyim kalmamış olması” dedi. Final masasına dair de bir açıklama yapan Blumstein, “Ben küçük yaşlarımdan itibaren Poker final masalarını takip etmişimdir. Poker oyunundaki en eğlenceli masalardan bir tanesinde şampiyonluk elde ettim. Buna ayrıca memnun oldum” şeklinde konuştu.

Scott Blumstein’ın bugünden sonra herhangi başka bir turnuvaya katılıp katılmayacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat Blumstein poker konusunda bir gelecek planlamadığını ısrarla vurgulamayı sürdürüyor. Böylesi kararları almalarından sonra yüksek miktarlı turnuvalarda boy gösteren birçok şampiyon olması nedeniyle genç oyuncunun bu karardan döneceği ifade ediliyor.